Battlestar Galactica

Jump to menu

Epizody - Season 3

Crossroads, Part II

320 - Crossroads, Part II

Český název: "Na rozcestí, část 2."

Slovenský název: "Križné cesty, časť 2."

Číslo epizody: Sezóna 3, Epizoda 20
Číslo prod.: 319
Scénář: Mark Verheiden
Režie: Michael Rymer
Rating: 1.2
Populace: neznámá
US premiéra: 25. března 2007
UK premiéra: 1. května 2007
CZ premiéra: 3. října 2008
SK premiéra: 23. května 2008
DVD vydání: 25. března 2008 (US)
3. září 2007 (UK)
2. února 2010 (CZ)
Dále hrají:

Mark Sheppard (Romo Lampkin)
Michael Hogan (Saul Tigh)
Aaron Douglas (Galen Tyrol)
Nicki Clyne (Cally Tyrol)
Tahmoh Penikett (Karl "Helo" Agathon)
Alessandro Juliani (Felix Gaeta)
Kandyse McClure (Anastasia Dualla)
Michael Trucco (Samuel T. Anders)
Donnelly Rhodes (Dr. Cottle)
Rekha Sharma (Tory Foster)

Chelah Horsdal (žalobkyně Cassidy)
Leah Cairns ("Racetrack")
Jennifer Halley (Diana Seelix)
Brad Dryborough (Hoshi)
Alison Matthews (Fallbrook)
Susan Hogan (soudkyně Doyle Franks)
Stephen Holmes (reportér)
Keegan Connor Tracy (mladá žena)
William Samples (soudce)
Katee Sackhoff (Kara "Starbuck" Thrace)

Obsah epizody

Bill Adama se právě řízne při holení, když mu zazvoní telefon. Volá ho Laura Roslinová a chce, aby na ní zakřičel a pomohl ji vstát z postele, protože jí se vůbec nechce. Nechce se jí znovu k soudu při pomyšlení na Gaiuse Baltara. Bill se tedy o to pokusí a zabere to. Také se ji snaží podpořit psychicky, aby neukazovala svou slabost. Tyrol, který už jen leží v posteli a nespí najednou zaslechne tu samou melodii, kterou slyší i Tori a Sam. Ti si zrovna užívají intimní chvilku. Stejnou melodii slýchává i plukovník Tigh. Lee mezitím navrhuje Lamkinovi, že by to u soudu měli zahrát na zmatečné řízení. Lampkin souhlasí ale Baltar má zcela jiný názor a jednoznačně chce slyšet verdikt soudu. V hangáru na výuce pilotů si Sam všimne Tyrola, který si pobrukuje starou známou melodii a vydá se k němu zjistit, odkud ji zná, musí se však vrátit na trénink a tak to zatím nechávají tak.

320 - Crossroads, Part II320 - Crossroads, Part II320 - Crossroads, Part II

Laura mezitím postupuje léčbu Diloxinem. A znovu má stejný sen, tentokráte však zároveň s Sharon. Zdá se jim o Héře, která běží stále směrem ke Caprice six , která ji bere do náruče. Za ní je ovšem i Gaius Baltar a tak obě dvě najednou vykřiknou. Doktor se diví co se to děje, že obě ve stejnou chvíli blázní. Sharon a Laura jdou za Capricou six aby se jí zeptali, zda i ona má stejné sny. Chtějí zjistit, jestli se Caprica nesnaží dostat k Héře. Ta je ovšem také poněkud zmatená a sama to ani neví. Je však přesvědčená, že ji musí chránit za každou cenu. Plukovník Tigh oznamuje admirálovi svou domněnku o možnosti cylonské sabotáže na lodi a říká mu o hudbě, kterou slyší. Admirál však musí k soudu a tak slibuje, že se na to podívá. Když je vyslýchán poručík Gaeta, tak zalže a tvrdí, že byl přítomen, když Gaius Baltar podepsal seznam odsouzených k popravě na Nové Caprice. Při závěrečné řeči se Lampkin uchýlí k neobvyklému kroku, a sice povolat na lavici svědků Lee Adamu a navrhnout zmatečné řízení. Je to jediná možnost jak dosáhnout vítězství. A nakonec se tento tah ukáže jako klíčový. Po velice emotivní výpovědi Leeho soud dospěje k rozhodnutí, které zní, že Gaius Baltar je shledán třemi hlasy proti dvou nevinným.

320 - Crossroads, Part II320 - Crossroads, Part II320 - Crossroads, Part II

Gaius, kterého převážná část flotily nenávidí, ovšem netuší, že po skončení procesu mu již Romo Lampkin nebude dále nápomocný a tak dostává znovu strach. Při odchodu se Lee ptá Lampkina, jestli věděl, co se stane, když ho pošle na lavici svědků. Ten mu řekne, že věděl o tom, že je čestný muž, tedy vůbec ne takový jako jeho děda. Prezidentka sděluje admirálovi své obavy o tom, že je Gaius nevinný, ale dozvídá se zajímavou, pro ni nemilou skutečnost, a sice, že admirál hlasoval také pro zproštění viny, protože obhajoba byla přesvědčivá na rozdíl od obžaloby. Prezidentka je však jednoznačně přesvědčena, že Gaius Baltar je zrádce. Admirál jí uklidňuje, že jednoznačně není bez viny a vydává příkaz, aby poručík Gaeta připravil flotilu na skok do Jónské mlhoviny.

320 - Crossroads, Part II320 - Crossroads, Part II320 - Crossroads, Part II

Gaius Baltar má již sbalené věci a flotila skočila, když najednou senzory ukazují fluktuace energie. Nefunguje ani záložní zdroj, lodě jsou bez kontroly. Baltarovi, který již odchází, pomohou tři lidé před nepřátelskou posádkou. Caprica six má sen, ve kterém vidí pouze obrysy pěti “lidí,“ ne však jejich tváře. Tyrol a plukovník Tigh hledají nějakou cestu ven, aby se zbavili stále stejné melodie, která jim zní v uších. Podobné problémy má i Sam a Tori. Nakonec to všechny čtyři přivede do jedné místnosti, kde si uvědomují krutou pravdu – oni samy jsou to, proti čemu bojují. Jsou to cyloni. Najednou znovu naskočí celé flotile proud a mají okamžitý dradis kontakt s celou cylonskou flotilou. Tigh, Sam, Tyrol i Tori se rozhodnout vrátit každý ke své práci. Lee znovu usedne do viperu i bez povolení a zachytí neznámý kontakt, když ho letí zkontrolovat, nevěří svým očím. Uvidí Starbuck ve viperu, která mu řekne, že byla na Zemi a že je tam zavede.

Přepis podcastu


MenuRSS RSS | © 2008 BSG.cz, "Battlestar Galactica," characters, and images on this site are copyright © NBC / Universal and Universal Television.
s h