Battlestar Galactica

Jump to menu

Epizody - BSG 1978

1x15 - War of the Gods, Part I

115 - War of the Gods, Part I
Český název: Válka bohů, část 1
Číslo epizody: Sezóna 1, Epizoda 15
Číslo prod.: 50921
Scénář: Glen A. Larson
Režie: Daniel Haller
US premiéra: 14. ledna 1979
CZ premiéra: 26. května 2009
DVD vydání: 28. prosince 2004

Dále hrají:

Patrick Macnee (Hrabě Iblis)
John Williams (Radní)
George Murdock (Dr. Salik)
Janet Louise Johnson (Brie)
Jack Stauffer (Bojay)
Ed Begley Jr. (Greenbean)
John Dullaghan (Dr. Wilker)
Kirk Alyn (Starý muž)
Paula Victor (Stará žena)
Paul Coufos (Pilot #1)
Chip Johnson (Pilot #2)
Bruce Wright (Strážný)
Leann Hunley (Válečník)
Olan Soulé (Carmichael)
Norman Stuart (Radní)
Obsah epizody

Bojayem vedená hlídka narazí na podivná létající světla, která je dovedou k ještě větší lodi, která je všechny zneschopní. Boomer, Apollo, Starbuck a další člen posádky zrovna hrají triad. Po zápase je Tigh svolává na brífing, kde je seznamuje se situací. Joly s Bojayem se ztratili a oni se Shebou mají za úkol zjistit, co se stalo. Na souřadnicích nacházejí rudou planetu, kde je doslova vše červené. Nacházejí kráter po dopadu lodi, která musela být velká minimálně jako battlestar. Když se chtějí vydat prozkoumat trosky, překvapí je podivný muž, který nevykazuje známky života.

115 - War of the Gods, Part I115 - War of the Gods, Part I115 - War of the Gods, Part I

Svádí to na radiaci z místa dopadu a varuje je, aby se kvůli ní nepřibližovali k troskám. Žádá je, aby se s nimi mohl vrátit na Galacticu, ale Apollovi se na něm něco nezdá. Na planetě se objevují létající světla, která viděla Bojayova hlídka. Podle cizincových slov si musí pospíšit na Galacticu, protože ho tato světla hledají. Na Galactice se cizinec představuje jako hrabě Iblis. Ten se zdá mít velký vliv na Shebu, která dělá přesně, co jí Iblis řekne. Ten sám se také zdá rušit veškeré elektronické přístroje ve své blízkosti. Setkává se s Adamou, kde dokazuje, že má velké vědomosti. Včetně těch o Zemi a třináctém kmeni a nabízí, že flotilu pod svým velením k Zemi dovede.

115 - War of the Gods, Part I115 - War of the Gods, Part I115 - War of the Gods, Part I

Tento jeho slib se rychle šíří flotilou a lidé mu věří. Iblis se ale odmítá podrobit jakémukoli lékařskému vyšetření, a když za ním doktor Salik pošle někoho s přenosným scanerem, vrací se s rozbitým přístrojem. Iblis si nadále omotává Shebu kolem prstu a ta mu podléhá. V tu chvíli se objevují opět tajemná světla. Greenbean, Brie a zbytek rudé letky je letí prozkoumat, ale opět se objevuje podivná loď světel a oni mizí ze skeneru Galacticy. Hrabě Iblis je stále se Shebou, která opravdu není ve své kůži. Apollo se Starbuckem mají hraběte přivést k Adamovi, aby se zodpovídal za zmizení rudé letky.

115 - War of the Gods, Part I115 - War of the Gods, Part I115 - War of the Gods, Part I

Iblis se přiznává, že je více vyvinutá forma života a že právě jen on je může ochránit před létajícími světly a dovede je k Zemi. Mají pro něj připravit tři zkoušky, ve kterých dokáže, že má dobré úmysly. Ve flotile si mezitím získává neomezenou důvěru lidí, když zařídí, aby na agrolodích přes noc vyrostlo ovoce. Rada dvanácti se mezitím nemůže shodnout na třetím přání, a tak zatím Iblis splní první: doručit jim jejich nepřítele. A Baltar na baseship se opravdu rozhodne vypravit se na Galacticu. Tam také dorazí a je předveden před Radu dvanácti. První přání bylo Iblisem splněno...


MenuRSS RSS | © 2008 BSG.cz, "Battlestar Galactica," characters, and images on this site are copyright © NBC / Universal and Universal Television.
s h